Hlavne veľa trpezlivosti alebo peňazí

Autor: Miriam Štarková | 7.10.2011 o 5:58 | Karma článku: 8,10 | Prečítané:  848x

Po roku, ktorý ubehol až neskutočne rýchlo, ma znova čakal kolotoč vyšetrení. Keďže musím chodiť ku viacerým odborným lekárom, zabezpečila som si, aby mi rodičia postrážili deti a išla som dúfajúc, že toho čo najviac vybavím. Aká som len bola naivná...

Za ten rok sa toho veru poriadne veľa zmenilo. Niežeby zrazu lekári vyšetrovali kvalitnejšie alebo rýchlejšie, len sa akosi na všetkých ambulanciách, ako huby po daždi, objavili oznamy o cenách za prednostné vyšetrenie.

Pokiaľ si chce pacient za jeden deň vybaviť viacero vyšetrení, musí počítať s tým, že má vlastne pomerne malú šancu, že ich skutočne aj vybaví. Ak by aj mal také šťastie, buď čakaním v čakárňach strávi celé predpoludnie alebo si musí pripraviť niekoľko desiatok eur.

Keď už som pri tých eurách, natíska sa mi otázka: Nieje aj poplatok za prednostné vyšetrenie určitá forma diskriminácie?
Ja som na rodičovskom príspevku s dvomi deťmi a v žiadnom prípade nemám niekoľko desiatok zbytočných eur, ktoré by mi zabezpečili rýchle vyšetrenie bez čakania. Myslím si, že bežný zamestnanec či dôchodca žijúci od výplaty k výplate taktiež nie.

Takže nám "obyčajným smrteľníkom" ostáva len sedieť a čakať, či nás náhodou po niekedy aj viac ako dvojhodinovom čakaní nakoniec nepredbehne ešte niekto, "čo si to môže dovoliť".........

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?